Kapcsolat
Küzdeni jó
2014.05.29.
Alsós lány csapatunk a sakk diákolimpia döntőjében -

Képzeljetek el egy átlagos sportpályát, ahol egyszerre 250 gyerek küzd, ahol egy szöget sem lehet leejteni, ahol olyan nagy a csend, hogy a légyzümmögést is hallani. Kezdetben. Aztán 5-10 perc múlva pusmogás, nevetés, sírás és járkálás lesz lassan úrrá a termen, mert akár ilyen gyorsan is eldőlhet egy-egy parti kimenetele. Ugye, mindenkinek világos, hogy a sakkról van szó! A Sakk Diákolimpia országos csapatversenyének döntőjén vettünk részt Szombathelyen. A két napos versenyen 8 partit játszottunk a felsős leány korcsoportban, ahol összesen 22 iskola képviseltette magát, miután a fővárosi vagy megyei döntőn erre érdemesen szerepelt. A BPG történetében először jutott el csapat az országos versenyre, ahol érmet ugyan nem szereztünk (hátulról a 2. lettünk), de elhatároztuk, hogy jövőre előrébb lépünk a mezőnyben, ami idén is nagyon erős volt. Inspirációt jelentett olyan iskolák diákjaival küzdeni, amelyek országos tanulmányi átlagban a legjobbak (Fazekas, Lovassy, Bolyai, Semmelweis, Jedlik, Radnóti, Veress Pálné stb.) A legnagyobb élményünk az izgalmas játék mellett az volt, hogy testvérintézményünk, a debreceni Huszár Gál Iskola alsós leánycsapata nyerte toronymagasan a versenyt, és a gimnazistáik is jól szerepeltek.
Csapatunk tagjai: Mondovics Zorka, Kulifai Hanna, Mondovics Danna