Kapcsolat
BPG OLIMPIA 2015
2015.04.29.
BPG OLIMPIA 2015 országos rendezvény lett
Debrecenből és Nyíregyházáról neveztek csapatokat az immár hagyományokat teremtő BPG OLIMPIA sportrendezvényünkre. Április 24-én, pénteken négy iskola sportolói mérhették össze erejüket az Újszász u-i iskola sportudvarán. A Huszár Gál iskolából, a Bornemisza Péter iskola Száva u-i és Újszász u-i telephelyéről 8-8 csapat, a Bethlen Gábor iskolából egy felsős fiú és lány csapat versenyzett, összesen 156 tanuló, főleg atlétikai jellegű sportágakban versenyzett. A házigazda iskola (Újszász u.) minden évfolyamán tanulóira a szurkoláson kívül csúcsdöntő ügyességi próbák vártak, többek között kötélmászás, dekázás, kerékpár ügyességi pálya, helyből távol, medicindobás, szivacsgerely hajítás, kosárra dobás, stb. Az iskola udvarán légvár is állt a sok kicsi örömére. A hatodik évfolyamosoknak a Magyar Sportmúzeum jóvoltából egy sporttörténeti sétát szerveztünk a Stadionba, a Sportarénába és szoborkertbe.
Az olimpikonok fantasztikus eredményeket produkáltak és ezzel magasra tették a lécet versenytársaiknak. A 40 m-es síkfutást 4,96 mp idővel Heidinger Alex, a Bethlen Gábor iskola diákja nyerte, ki medicinlökésben és távolugrásban is a dobogóra állhatott. Sólyom Viktor az Újszász u-i iskola tanulója a kislabdát 34 méterre küldte, de nem csak dobásával döbbentette meg szurkoló táborát, a sprintszámot is ő nyerte. Számtalan érem került az egyéni győztesek nyakába,. Korcsoportonként az első három helyezett csapatnak kupával értékeltük teljesítményét. A legeredményesebb iskola díját, egy nagy kupát, az Újszász u-i iskola nyerte.
A nap hangulatát megalapozta és színesítette Cseresnyés Bea fitnesz edző, ki a zenés bemelegítést vezényelte a sportpályán felsorakozott több mint 800 gyermeknek.
Jövőre ugyanitt, jó sportolást, jó szurkolást!
Publikálta: Bódi László