Kapcsolat
Kékfestői látványt nyújtottunk a Vivicittán
2016.05.20.
125-en futottunk a BPG és a HSE színeiben
Gratulálunk mindenkinek, akik a Vivicitta Városvédő futáson teljesítették a bevállalt távot, és hogy 125-en képviselték iskolánkat és a HSE-t. Április 16-án szombaton a 2,5 km-en Dénes Mátyás gimnazistánk lett az első és a lányok közt másodikként Góczán Cintia, hatodikos tanulónk ért a célba. Az első tíz befutó közt is ünnepelhettünk kékpólós bornemiszásokat, mint Dely Kristófot, Ferentzi Barnabást, Igari Annát. Kitűnő teljesítményt nyújtottak még Bodnár Péter, Imecs Alexandra, kiknek szívből gratulálunk! A legfiatalabb futónk 2009-ben, a legidősebb csapattársunk 1961-ben született. Voltak közülünk hárman, kik két távon is indultak, másnap rajthoz álltak a 7 km-es távhoz. Dely Kristóf, fiatalon, tizenöt évesen az 50-dik lett a Midicittán induló 2742 fő közül. Nyester Simon idén kezdett atlétizálni és mindkét versenynapon derekasan helytállt. A nyárias időben, néhol ellenszélben a 7 km-en dobogós helyet szerzett Kárász Zakariás. Félmaratonon is vannak büszkeségeink, arany érmet szerzett Csere Gáspár, aki nemrég látogatott el iskolánkba, és mesélt az olimpiára készüléséről. Salgótarjáni félmaratonista Kadlót Zoltán is részt vett ebben a futamban kiváló eredménnyel, ki a nevét adta a pünkösdkor megrendezésre kerülő Kadlót félmaraton futónaphoz. A kíváló eredmények mellett szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy az Újszász iskolában hétfőn, szerdán, pénteken 14:00 órakor atlétika edzést tartunk a diákok számára, ahova várjuk a fiatalokat! Az elkövetkező időben készülünk a budapesti diákolimpia egyéni és csapatbajnokságra, a BPG Olimpiára, valamint a kerületi pályabajnokságra. Köszönöm az edző társaimnak Ludvig Erikának, László Csabának, Solti Noéminek a felkészítést, és hogy együtt futottak a diákokkal a Vivicittán. További jó sportolást kívánok!
Publikálta: Bódi László