Kapcsolat
Diáksportnap Atlétika Kupa
2016.10.11.
Dobogós és dobogó közeli eredményeink
Európai Diáksportnap keretén belül szervezték meg a Honvéd pályán szeptember 30-án az általános iskolás és középiskolás atlétikai kupát, melyet Schmidt Pál és Balogh Zoltán nyitott meg. 28 iskola jelent meg a versenyen, a gimis csapatunk 5-dik, az általános iskolás csapatunk 13-dik lett. A rendezvény extra programja a 2016 m váltófutás lett, melyen ötödikek lettünk. Dobogóra állt Erdei Tamara 400 m síkfutásból és Dénes Mátyás 800 m síkfutásból, mindketten ezüstérmet szereztek. Az érem csillogása majdnem elérte Mihály Benjámint, ki 100 m-en 11,6 s-t futott és negyedik lett, Kardos Katát, ki távolugrásból 1 cm-rel maradt le a dobogóról, Erdei Tamarát távolugrásból. Szép eredményt ért el Máté Eliel nyolcadikos és Góczán Cintia hetedikes tanulónk a sprintszámban, hetedik helyezettek lettek. Fabini Borbála 9 méter 42 cm-re lökte a súlygolyót, ezzel a hatodik lett.