Kapcsolat
Mennyit ér a 4X600?
2017.05.26.
Váltó csapatunk országos 9. helyezett lett
Székesfehérváron tartották a diákolimpia országos döntőjét atlétikából. A 4X600 m lány váltócsapatunk budapesti bajnokként került az országos versenyre. Már tavaly eldöntöttük, hogy ebben a versenyszámban összeállítunk egy csapatot és nagyon készültünk. Tudtuk, hogy van esélyünk és kitartóan, célirányosan edzettek a lányaink. Góczán Cintia, Igari Anna, Imecs Alexandra a csapat tagjai még hetedikesek, de felvették a versenyt a nyolcadikosokkal szemben is. Edző társaik voltak a tanév során Bottlik Krisztina, aki pont a verseny napjára megbetegedett és Szilágyi Sáron, akiknek a segítségét, támogatását nagyon köszönjük. A tanév közbeni versenyeztetések alapján a csapat tagjává válogattuk be Száva u-i iskolába járó Kiács Dorinát, nyolcadikos tanulónkat. A budapesti eredményen 6 másodpercet javítottak a döntőben, 7,56 s-t futottak. Dinu volt a kezdő emberünk, az időfutamukban rögtön az élre tört, Alexandra tartotta az első helyet, Anna és végül Cinti befutónk nagy küzdelmekkel a harmadikként került célba. Ezzel az eredménnyel 9. helyezett lett a csapatunk.
Gratulálunk az egész éves munkájukhoz és az edzőknek is a felkészítéshez!
Publikálta: Bódi László